Osnivač i prvi trener Judo kluba Biokovo nije moga ni zamisliti da će nakon 50 godina uz sva događanja u klubu i oko njega iznjedriti skoro 50 boraca i borkinja za svoj rođendan! Točnije 23 medalja su borci i borkinje JK Biokovo "poklonili" svom klubu za rođendan. 

Tom prilikom se organizator svačanom dodijelom i priznanjem zahvalio Alenu Noli na nesebičnoj potpori i sudjelovanju u samoj organizaciji, koji se u kratkom govoru zahvalio na očuvanju uspomene te zaželio barem još toliko godina rada.
U Gradskoj sportskoj dvorani u Makarskoj, održan međunarodni judo turnir Kup Makarske 2018. - 7. memorijalni turnir " Tajmir Nola ". Na samom turniru je sudjelovalo 489 judaša, iz 31 kluba, iz 4 država: Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Ukrajine. Sedmo izdanje turnira trajalo je punih devet sati, nakon kojih su podijeljene nagrade za najbolje ekipe i pojedince.

Pobjednici u svojim kategorijama :

U10 : -24kg: GALIĆ Fabian - Hercegovac Mostar, -27kg: LJUBIĆ Andrija - Kaštela, -30kg: MUKIDJAM Edvard - Bronshoj, -34kg: ĆULUM Mihajlo - Banja luka. -38kg: MARINOVIĆ Ivan - Leotar, -42kg: GUŠIĆ Sulejman - Brača Lukač, -46kg: JURČEV Ivan - AJK Student, -50kg: MUDNIĆ Paško - Split i posljednja muška kategorija +50kg je pripala Čulić Duji iz Tempa.

Kod djevojaka u kategoriji U10 je sljedeći poredak : -22kg: ADILOVIĆ Ajša - Brača Lukač, -25kg: PRCE Nera - Hercegovac Mostar, -28kg: ČULJAK Petra - Hercegovac Mostar, -32kg: PULJIĆ Lucija - Split, -36kg: HRABAR Petra - Okruk, -40kg: ŽIVKOVIĆ Valentina - Pujanke, - 44kg: ČOBRNIĆ Magdalena - Biokovo Makarska, +44kg: ŠAJTOVIĆ Matea - Pujanke

U12 muški : -30kg: ŽUPA Dominik - Pujanke, -34kg: NOVAK Mario - Hercegovac Mostar. -38kg: TRIVIĆ Boris - Rade Ličina, -42kg: MATOŠEVIĆ Rocco - Vitez, -46kg: ĆORLUKA Roko - Dalmacijacement, -50kg: GUŠIĆ Imran - Braća Lukač, -55kg: MILIČEVIĆ Ivan - Hercegovac Mostar, +55kg: BERECKA Pjer - Pujanke

U 12 djevojke: -28kg: ZOVKO Nika - Hercegovac Mostar, -32kg: RAIČ Gabrijela - Hercegovac Mostar, -36kg: BARIŠIĆ Laura - Solin, -40kg: DŽIDIĆ Korina - Neretva Mostar, -44kg: KUSALO Laura - Dubrovnik 1966, -48kg: PALAMETA Paula - Župa Dubrovačka, -52kg: MARTA Antonov - Dalmacijacement i u posljednjoj kategoriji za djevojke +55kg: LJUBICA Karla - Okruk odnosi zlato !

Slijede kategorije U14, U16 i U18 gdje je veliki broj borbi otišao u dodatno vrijme i zlatni poen kako bi se dobio pobjednik što dodatno govori o izjednačenosti boraca i borkinja na turniru:

U14 muški : -34kg: KNEZ Filip - Šibenik, -38kg: COPIĆ Frane - Pujanke, -42kg: OLUJIĆ Mario - Pujanke, -46kg: PRCE Martino - Hercegovac Mostar, -50kg: MARTINOVIĆ Donat - Zadar, -55kg: ŠLJIVO Džan - Bosna Sarajevo, -60kg: ČEČURA Darko - Vitez, -66kg: VELEBIT Branimir - Makarska 1968, +66kg: LOVRIĆ Jovan - Banja luka.

Za djevojke U14, prva mjesta su osvavjale: -32kg: RAIĆ Gabriela - Hercegovac Mostar, -36kg: MILJANIĆ Luna - Zadar, -40kg: LUKAČ Helena - Zvijezda Banja Luka, -44kg: ŠKALJIĆ ŠEJLA - Ura nage, -48kg: PAVKOVIĆ Stella - Okruk, -52kg: NINČEVIĆ Ena - Pujanke, -57kg: BAJLO Donatella - Zadar, -63kg: RADOMILJAC Dea - Biokovo Makarska, +63kg: VRANJEŠ Marćelina - AJK Student.

Kategorija U16 muški - mlađi kadeti : -42kg: OBERAN Marino - Župa Dubrovačka, -46kg: MULALIĆ Ahmed - Braća Lukač, -50kg: MORETIĆ Noa - Dubrovnik 1966, -55kg: POPOVIĆ Ilija - Kotor, -60kg: ZOROTOVIĆ Luka - Kaštela, -66kg: STJEPČEVIĆ Filip - Tivat, -73kg: KONJEVOD Kristijan - Ura nage, -81kg: MARKOVIĆ David - Tivat, +81kg: SAVIĆ Patrik - Banja luka.

U16 djevojke , mlađe kadetkinje : -44kg: ĐURKOVIĆ Petra - Konavle Cavta, -52kg:MARINOVIĆ Iris - Pujanke, -57kg: MULALIĆ Merjem - Braća Lukač, -70kg: RADIĆ Lucija - Pujanke, +70kg: KOVAČ Josipa - Dalmacijacement.

I u posljednjij najneizvjesnijoj kategoriji U18 kod muškaraca i djevojaka , kadate i kadetkinja, pobjeđivali su: -55kg: SMILJANIĆ Mate - Neretva Mostar, -60kg: ŽUNIĆ Jakov - Kaštela, -66kg: RUSTEMPAŠIĆ Aldin - Braca Lukač, -73kg: OBERAN Dragan - Župa Dubrovačka, -81kg: ČEČURA David - Vitez, -90kg: GILJAČA Gabriel - Ura nage i preko +90kg VELA David - Biokovo Makarska.

U18 djevojke - kadetkinje : -57kg: MULALIĆ Merjem - Braća Lukač, -70kg: MAROS Tamara - Vitez, +70kg: RACA Martina - Kaštela !

Najuspješniji klubovi po uzrasnim kategorijama:
U10 - JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
U12 - JK Braća Lukač ( Muški ), JK Hercegovac Mostar ( Ženske )
U14 - JK Hercegovac Mostar ( Muški ), JK Zadar ( Ženske )
U16 - JK Ura Nage Dubrovnik ( Muški ), JK Pujanke ( Ženske )
U18 - JK Župa Dubrovačka ( Muški ), JK Kaštela ( Ženske )

Ukupan poredak klubova:
1. JK Hercegovac Mostar
2. JK Pujanke Split
3. JK Kaštela
4. JK Braća Lukač Sarajevo
5. JK Biokovo Makarska

Iz JK Biokovo su nastupila 48 judaša, koji su osvojili 23 medalje, od toga 3 zlatne, 4 srebrne i 16 brončanih.
1. mjesto su osvojili: David Vela, Dea Radomiljac i Magdalena Čobrnić.
2. mjesto su osvojili: Iva Borić, Matea Šimić, Roza Topić i Ivan Ćorluka.
3. mjesto su osvojili: Matija Granić (2X), Paola Petričević (2X), Matteo Rio Araujo, Roko Puharić, Adrian Jakir, Sandro Rio Araujo, Iva Perić, Bariša Talijančić, Mara Ševelj, Dea Radomiljac, Mia Beus, Laura Vekić i Gita Vodanović.
Osim njih još su nastupili: Roko Katavić, Enzo Sisarić, Tin Šalinović, Korina Perić, Jure Nizić, Luka Milić, Ante Šimić, Iva Sokol, Iva Ćorluka, Luka Ćorluka, Karlo Češljar, Duje Džaja, Marta Vodanović, Lucija Vela, Patricija Vekić, Korina Perić, Boris Bajlo, Julijan Talijančić, Branko Vela, Tea Džalto, Paula Rozić, Antonio Vuinac, Tin Šalinović, Tin Sumić, Ivano Mudnić-Pulje, Marko Šehić, Patrik Lulić, Karlo Tolj, Igor Andrijašević, Mia Begović i Marčelina Erceg.

Mr. Wok

Braco company

Pastor

Praona auta - Čović

Ljekarna Vuković

Taxi Brač

Web stranica Sport Makarska koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti.
Više informacija Slažem se Ne slažem se